"AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİ" BAŞLADI

 

2008 yılının başından itibaren düzenlenen "AK Parti Siyaset Akademisi" 19’uncu faaliyet dönemi start alırken, akademi programı 13-27 Ocak tarihleri arasında olacak.

 Konu ile ilgili AK Parti İ binasında bir açıklama yapan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca; " 8 Haftalık bir eğitim sürecinin sonunda, katılımcılar AK Parti Siyaset Akademisi sınavına girecekler ve sınavlar sonucunda dereceye girecek olanlar belgelerini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklardır" ifadelerinde bulundu.

Koca, açıklamasında şunları söyledi; "Adalet ve Kalkınma Partisi AR-GE Başkanlığı tarafından 2008 yılının başından itibaren düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi, 19’uncu faaliyet dönemine başlayacak. AK Parti Genel Merkezi’nde, başta büyükşehirler olmak üzere toplamda 38 ilde düzenlenmesi planlanan eğitimler için, bu illerden yetkililerin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, eğitimlerin düzenleneceği şehirlerden Ana kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları AR-GE Başkanları ile Siyaset Akademisi Koordinatörü olmak üzere 4’er kişi katıldı. Toplantıda katılımcılara, Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından hazırlanan bir sunum yapıldı.Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Bir Marka Haline gelmiş Ak Parti siyaset akademisi, geleceğin siyasetçilerinin, partimizin mensuplarının iyi bir birikim elde edeceği önemli bir eğitim programıdır. Ak parti teşkilatlarımızdan, Üniversite gençliğinden ve daha önce Siyaset Akademisi’ne katılmış birçok hemşehrimizden, bizler içinde müstesna bir yere sahip olan ‘’Siyaset Akademisi ‘’ programının yeniden düzenlenmesi için birçok kez talep almıştık ve bu talepleri sık sık partimizin ilgili birimlerine iletmiş sözlü olarakta parti içi toplantılarımızda dile getirmiştik  Fakat Genel seçimler ve akabinde, kısa bir süre sonra gerçekleşen Yerel seçimler buna olanak sağlamamıştı.

"PROGRAMDA BİRÇOK KONU YER ALIYOR"

Akademi programında birçok konunun yer aldığına vurgu yapan Koca;"Başarılı bir şekilde iki büyük seçim geçiren partimiz aynı heyecan ve tempo ile şimdi de parti içi hizmetlerine, teşkilat çalışmalarına yoğunlaşmış ve bu güzel eğitim programının başlatılması için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Bu dönem 19’uncusunu düzenleyeceğimiz Siyaset Akademisi eğitimleri‘’Siyaset akademide başlar ‘’ teması ile tanıtıma girdi. Başta Büyükşehirlerimiz olmak üzere Türkiye’nin 38 ilinde aynı tarihlerde başlayacak olan Siyaset akademisi eğitim programı 13-27 Ocak tarihleri arasında başvuruya açılacak, iki hafta sürecek olan başvuru takviminin ardından Şubat ayının ilk haftası gibi derslere başlanılacak. Dış Politika – Yerli ve Milli Ekonomi Politikaları – İslamofobia –Anayasa Hukuku – İrfan Dersi – Sosyal Medya, Dijital Dünya – Medya Okuryazarlığı - Tecrübe Paylaşımı gibi önemli başlıkların yer alacağı dersler 8 hafta sürecek olup; 8 Haftalık bir eğitim sürecinin sonunda, katılımcılar AK Parti Siyaset Akademisi sınavına girecekler ve sınavlar sonucunda dereceye girecek olanlar belgelerini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklardır" dedi.

ONAY OZAN

 

 

 

gunestv.com sitesinden 5.8.2020 tarihinde yazdırılmıştır.