TMO Elimizi Güçlendirecek

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan gazetemize ziyaret gerçekleştirdi. Özcan'ın yönetim kurulu adına M. Duran Özkan karşıladı.

Ziyareti için kendisine teşekkür eden M. Duran Özkan; "Çalışan gazeteciler günü vesilesiyle gazetemize çeşitli STK temsilcilerinin ziyareti gerçekleşmekte. Bunlardan bir tanesi de Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan'ın gerçekleştirdiği ziyaret. Başkana bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz. MTB'deki faaliyetleri konusunda da kendilerine başarılar dileriz"dedi.

"SESİMİZ OLDULAR"

MTB Başkanı Ramazan Özcan'da yerel ve ulusal medyanın üretici ve kendilerinin sesi olduklarının altını çizerek;"10 Ocak Çalışan gazeteciler günü vesilesiyle ziyaretler gerçekleştirirken, özellikle biz Malatya Söz gazetesi ve Duran Özkan'a da uzun zamandır bir teşekkür etme fırsatı kolluyorduk buda vesile oldu aslında. Bildiğiniz gibi Malatya Ticaret Borsası aslında Malatya'daki tarım ürünlerinin en önemli muhataplarından bir tanesi. Dolayısıyla burada özellikle Malatya'da ön plana çıkan hepimizin ortak paydası kuru kayısı. Bu alanda yerel gazetecilerimizin, görsel ve yazılı medya temsilcilerimizin Malatya ticaret borsasına ve kuru kayısıya vermiş olduğu destekten dolayı bir teşekkür borcumuz var. Bizim her cümlemizi habere çevirip, kamuoyunu kuru kayısıda özellikle, biliyorsunuz kuru kaysıda Malatya önemli bir aktör. Her fırsatta gerek üreticimizin, bütün haklarını korumak, bir taraftan da ihracatta Malatya'yı güçlendirmek için gazetecilerimiz bizlere çok büyük destek oluyor. Özellikle Duran ağabey bu konuda bize çok yardımcı oluyor. Bu konuda teşekkür edelim diye böyle bir fırsat kolluyorduk. Tabi Duran Özkan Malatya'nın yetiştirmiş en önemli gazetecilerimizden bir tanesi. Uzun zamandır Malatya'ya hizmet ediyor. Bir sektörde uzun süre hizmet edip, o sektörde de düzgün kalabilmek önemli" dedi.

"MART AYINDA GEÇİCİ KABUL BAŞLAYACAK"

Lisanslı depoculukta gelinen aşamadan bahseden Özcan; "Lisanslı depoculukla ilgili son gelişmelerimiz şöyle; inşaatımızın yüzde 75'i tamamlandı. Şuanda soğuk hava panelleri yerleştiriliyor. Bir taraftan da makineler yerleştiriliyor. Hatta iki depomuzda bitti. Zaten Martın ilk haftasında geçici kabul yapılacak. Mart'ın son haftasında da tamamen kabulü gerçekleştirilecek. Bir takım ufak, tefek finansmanda problemler vardı, onları da geçtiğimiz hafta milletvekillerimizle görüşüp, kalkınma genel müdürlüğümüz ile LİDAŞ TMO ortaklığının olduğu şirketle görüştük, inşallah en kısa süre içerisinde de bu zaman diliminde de bir taraftan raflar ve kaslarda tamamlandıktan sonra gelecek yıl ve yeni mahsul için depomuz hazır vaziyette olacak. Bir taraftan da TMO'nun almış olduğu ürün alma kararını da elimizi güçlendirecek olan depomuzun da hazır olması 2020 yılı açısından gerçekten önemli. Şuana kadar sıkıntımız yok. İnşaatımızı müteahhit firma hızlı bir şekilde yapıyor. Taahhüt ettiği zamanda da teslim edecek gibi" dedi.

 VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜ LİNKE TIKLAYIP İZLEYEBİLİRSİNİZ

https://youtu.be/qoTPC-I1AeA

 ONAY OZAN

gunestv.com sitesinden 5.8.2020 tarihinde yazdırılmıştır.