“Temel Hedef Ülkenin Güçlenmesi”
“Temel Hedef Ülkenin Güçlenmesi”

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır beraberindekiler ile birlikte Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’ya ziyaret gerçekleştirildi. AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır; “Öncelikle bizim temel hedefimiz ülkemizin güçlenmesidir. Bu dönemde Malatya hem yerelde hem de hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarda çok büyük hizmetler aldı” dedi.

“ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANMAKTA”

Ülke üzerinde oyunlar oynandığını ve bu oyunların birlik içerisinde çözüleceğini dile getiren SMMMO Başkanı Nuh Poyraz: “Çiçeği burnunda vekilimize hayırlı olsun diyorum. İnşallah dolu dolu bir vekillik ve başarılı bir süreç geçirir. Kendisi yeni ve yeni bir sistemle buluştular inşallah bu sistem de ülkemiz için ve bölgemiz için hem hayırlı olur hem de başarılı olur. Ülkemizin bulunduğu jeopolitik konumdan dolayı sürekli üzerinde oyunlar oynanmakta. Bu oyunları da inşallah birlik ve beraberlikle çözeceğiz. Yeni dönemin adaletin, liyakat ve ehliyetin, kurumsallığın öncelendiği bir dönem olur.  Vergi affı, mali af, torba yasa dediğimiz 7143 sayılı yasa yürüklükte. Tüm vatandaşlarımız ilgilendiren borç yapılandırması bugün son bulmakta. Borcum yoktur diyen arkadaşlarımızın e-devlet üzerinden kendilerini bir çek etmelerini istiyoruz. Çünkü bu cumhuriyet tarihini en kapsamlı vergi affı.  Bunu kaçırmamaları temenni ediyorum. Esnaflarımız için stok affı, bilanço düzeltmeleri, matrah artırımları gibi çok büyük Kolaylıklar sunan tabiri caizse koruma zırhına giren 31 Ağustosta son buluyor. Tüm vatandaşlarımızı ilgilendiren kangren haline gelen imar affı da 31 Ekime kadar tüm vatandaşların bununla ilgili sıkıntıları varsa başvurmaları bunlarda ödemlerde yılsonuna kadar devam ediyor” dedi.

“TEMEL HEDEF ÜLKENİN GÜÇLENMESİ

‘Bizim temel hedefimiz ülkemizin güçlenmesidir’ diyen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır: “Muhasebeciler ve mali müşavirler odası dediğimiz zaman ilk akla gelen ticarettir, ekonomidir. Türkiye’nin çok hızlı büyüdüğü bir dönemi yaşadık. Büyüyen ekonomi, büyüyen savunan sanayi ile güçlenen bir Türkiye var. Bölgede aktif rol üstelene bir Türkiye var. Biz ekonomik bağımsızlığımızı ne kadar kazanabilirsek hem dünya arenasında hem siyasi bağımsızlığımızı da ülkemizin çıkarına olacak süreci de kendimize göre mutlaka şekillendireceğiz. Daha etkin bir hale geleceğiz. Bizim temel hedefimiz ülkemizin güçlendirilmesi. Yeni dönem cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle Türkiye’nin daha güçlenmesi daha dinamik hareket edebilen bir hale geldi. Türkiye terörle mücadele ediyor. Terörü son dönemlerde ciddi manada üstesinden gelindi diyebileceğimiz bir pozisyona geldi. Bir yandan terörle mücadele bir yandan ekonomik büyüme bir yandan savunma sanayinin güçlenmesi hükümetimizin önüne çok ciddi başarması gereken parlamentonun önüne çok ciddi konular var” şeklinde konuştu.

 “HİZMETLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Konuşmasının sürdüren Çakır;“Bizler de parlamentoda hem de yereldeki hizmetlerimizin daha yoğun ve aktif olması için gayret sarf edeceğiz. Malatya’mıza hizmet etmeyi rabbim bizlere nasip etti. Malatya’mızda yapılan ve devam eden işler eksik kalanlar ve yapılması gerekenler tarım, sulama alanında, alt yapıda olsun Malatya’mızın gelişmesi ve büyümesi adına, Malatya ekonomisin büyümesi adına sanayiden alt yapıya kadar bizlerin de koşturması gerekiyor. Bu dönemde Malatya hem yerelde, hem de hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarda çok büyük hizmetler aldı. Meclis kısa bir çalışma ve yoğun çalışma neticesinde tatile girdi meclis tatili bizim için bir çalışma fırsatı oldu. Bizler de köylerimizde, ilçelerimizde, merkezimizde esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Esnaf, kurum kuruluş, Sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek yol haritamızı, iş planımızı belirlemiş olacağız.  Sizlerin her zaman yanında olacağız. Sizlerin önerisi bizler için her zaman önemli” şeklinde konuştu. 

ONAY OZAN

 

gunestv.com sitesinden 14.11.2019 tarihinde yazdırılmıştır.