ANASAYFA KÜNYE REKLAM İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
Üye Girişi Üye Ol Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle  
Haber Ara    
   GÜNDEM  |  SANAT  |  KULİS  |  GÜNCEL  |  GÜNDEM  |  SİYASET  |  ASAYİŞ  |  EKONOMİ  |  SPOR  |  SAĞLIK  |  KÜLTÜR SANAT  |  DÜNYA  |  MAGAZİN  |  TÜRKİYE  |     RESİM GALERİSİ  |    VİDEOLAR  |    KÖŞE YAZILARI
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Tacettin ELMAS

ZAVALICA BİR TEHDİD MESAJI.

15 Şubat 2016 Pazartesi   |   1401 kişi okudu
Bu haberi paylaş

ZAVALICA BİR TEHDİD MESAJI.

 

Geçen hafta CHP il başkanının Doğanşehir ilçe örgütünde ki sözde halka açık, herkesin ülke ve parti sorunları hakkında görüş ve düşüncelerini açıklayabilir diyerek düzenlemiş oldukları toplantıya ilçe başkanının daveti üzerine katılmıştım.

Toplantıda il başkanının, parti çalışmalarının uygulamada anlattıkları gibi olmadığını örnekleri ile söylemeye çalışınca rahatsız olmuş ve bu düşüncelerimden dolayı beni disipline verip partiden ihraç edeceğini bağıra, çağıra ifade edip konuşmamı kesince,  bende  ortam gerginleşmesin diye toplantıyı terk edip takındığı anti demokratik tutumu gazete deki köşe yazımda dile getirmiştim.

Doğrulara verecek cevap olmayınca rahatsız olmuş, bey efendi!!

Yazı ve yazarlardan, farklılıkların ne olduğu, bunlardan nasıl haydanılması gerektiği, bunların ne anlam ifade ettiklerini kavrayacak bir siyasi kültür ve olgunluğa sahip olmadığı için, içindeki cehalet zehrini yazıyı okur okumaz telefonda tehdit mesajları ile ortalığa döküp rahatlamaya çalışmış.

İlk başta bir iki telefon açtı, açmayınca niyetini telefon mesajı ile illeti zavallı.

Yine zavallı diyorum. Çünkü nedeni ne olursa olsun, bir insanı açık ve aleni olarak tehdit etmenin ne olduğunu, hem de yazılı olarak bilmeyecek kadar bilgisiz ve cahil. Üstüne üstlük tehdit ettiği kişi  hem basın mensubu, hem partisinin resmi üyesi.

Bizim cahilin tehdit mesajını aynen yazdığı gibi aktarıyorum. Partinin hem sayın vekili hem yetkili kurumları bu davranışı normal karşılayıp sesiz kalıyorlarsa bunu da anların demokratik, insani vicdanlarına bırakıyorum.

Tüm Malatya basınını da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

Mesaj. “BUNU SENİN YANINA BIRAKMAYACAĞIM. TELEFONU MEŞGULE ATMAKLA KURTULAMAZSIN.” Enver kiraz CHP il baş.

Düşünün bu mesajı, bir yazara, parti üyesine, sıradan vatandaşa atan şahıs, Türkiye de mevcut iktidarı basın mensuplarını, sıradan eleştiri getiren her kim olursa tutuklattırıp içeri attırarak insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayarak toplumu baskı ile sevk ve idare etmeye çalışan mevcut iktidarı, daha özgürlükçü, daha demokratik, daha barışçıl politikalar ile refaha ulaştıracağım diye toplumda oy isteyerek iktidar olmaya çalışan sol ve sosyal demokrat bir partinin Malatya il başkanı.  

Cumhurbaşkanı bir haber den dolayı gazeteci CAN Dündar’a bunu senin yanına bırakmayacağım, tehdidi aklıma geldi.

Bir yandan güldüm. Bir yandan üzüldüm. Kimler tarafından yönetildiğimize.

Bu anlayışla.

CHP’nin, Malatya da neden her seçim de oy kaybederek neredeyse vekil bile çıkaramayacak düzeye doğru gerilediği daha iyi anlaşılıyor.

Gerçi bu anlayış sahiplerinin derdi ülke, toplum, halk ne yapmış, ne yiyor, ne içiyor insanlar aç mı, tok mu, işsiz perişan mı umurlarında değil.

   Bunların siyaset anlayışı, bir şekilde ganimet elde etmiş misali üzerine oturtuldukları koltuklar elde gitmesin, bu şekilde kendilerine tanzim edilen içi boş egolarının tatmini için sadece göstermelik, magazinsel şova dayalı politikalar yaparak siyasi bir kimlikle arzuladıkları çıkar ve rantlara kısa yoldan ulaşmaktır. Akıllar sıra o ucuz kafaları ile toplum ve bizleri de buna alet etmeye çalışıyorlar.

Son kurultayda tüm siyasi otoriterlerin, üzerinde görüş birliğine vararak eleştirip partinin gelişmesinin önündeki en büyük engel olarak gördükleri yeteneksiz, yetersiz, eğitimsiz, tembel ve işgüzar parti örgütlerinden biri de Malatya il örgütü ve onu bu noktaya getiren il başkanıdır.

Beyefendi, partiyi dolayısı ile onun hitap etmiş olduğu toplumun en geniş kesimleri olan dar gelirli yoksul, emekçi halk kesimlerini bu yanlış ve yetersiz siyasi kimliğinden dolayı oy kaybettirip küçültüyorsun diyen kendi dışındaki herkesi aklı sıra partiye ihanet etmekle suçlayarak kendisini rahatlatmaya çalışarak ne kadar önemli bir partili olduğunu topluma ispatlamaya çalışıyor.

Çalışıyor çalışmasına da, kendisinden başka kimseyi bir türlü buna inandıramıyor. Kendi iç dünyasında çok rahat. Mevki, makam yerinde.

Kendisi rahat olmasına rahat ta toplum rahat değil.  Herkes çare ve çözüm bekliyor. Karşılarında sizin gibi özü sözü bir olmayan bir il başkanı ve uygulamalarını da görünce başka arayışlara girmek zorunda kalıyor.    Bu tepkiyi de bizim zavallı “e onlar bizden değil” deyip, ucuz yoldan işin için de çıkmaya çalışıyor. Kafasında karşısındaki insanı, onun anlayacağı dilden ikna etme bilinç ve düşünce olmadığı için suçu kendisinde değil karşısındaki vatandaştan arıyor. Zavallı diye eleştirdiğimiz budur.

Her seferinde aynı şeyleri yaparak insanlara, bu sefer başaracağız diyerek karşındakilerden buna inanmalarını beklemektir.

 Yine diyorum. Bu zavallılıktır. Çok iyi biliyorum ki buna kendisi bile inanmıyor. Çünkü heybesi boş. İnsan o kadar sürede bari heybesine (Kafa) bir şeyler koyarak çeşidini zenginleştirir. Çünkü toplum değişiyor.

 Toplum hızla değişirken kendisi inadına bu değişime direniyor.

Tehdit ederek insanları, susturmaya çalışıp değişime direnip iktidar olanlar nerelerde olurlar biliyor musun? Yanı başına bakarsan görürsün. Kimi kafa kesiyor, kimi kadın kızlara tecavüz edip pazarlarda satıyor. Kimi insanları düşüncelerinden dolayı sokaklarda vinçlerin ucunda sallandırarak idam ediyor.

Bu ucuz tehdit ile kiminle aynı noktaya geldiğini görüyorsun.

Medeni bir insanın yapacağı böyle mafyavari tehditler değil. Medeni bir şekilde insanca karşılıklı, birbirinin sözünü kesmeden, oturduğu koltuktan aldığı güçle karşısındakilere baskı yapmadan, o siyasi üstünlüğü karşısındakine hissettirmeden bile onu ikna ederek ya düşüncelerini kabul ettirmek, ya da o farklılığa saygı duyarak politika yapmaktır.

Çağdaş, medeni, sol ve sosyal demokrat siyaset budur. Bunu yapabiliyorsan başarılısın demektir. Ama nerde, hala taşıdığın feodal kafanın esiri olmaktan kurtulamamışsın. Ondan sonra da tehditler savurarak insanların senden korkacağını zannediyorsun!!.

Çırpındıkça battığının farkında bile değilsin. Kendinle birlikte koskoca bir partiyi (CHP)de batırıyorsun. Batırmışsın. Partinin içi boşaltılmış durumda. Demek içimde gelmiyor ama yine de acıyorum.

Yazık umarım partinin yetkilileri geç olmadan seni oradan alırlar da bu partinin önü açılır. Yoksa bir sonraki seçim de elde olan tek vekilde sayen de tarih olur.

Atanmış ve alınma işlemlerine karşıyım. Ama ne yapalım zaten sende demokratik bir seçimle o koltuğa oturmadın.

Hani haydan gelen, huya gider misali.

Aslında kendisine yakışır vaziyette birçok halk deyimi var ama kendime yakıştıramadığım için kullanmak istemiyorum.

Kendisini kendi kaderi ile baş başa bırakıyorum.!!

Bu haberi paylaş


15 Ağustos 2016 Pazartesi
23 Mayıs 2016 Pazartesi
26 Nisan 2016 Salı
18 Nisan 2016 Pazartesi
17 Mart 2016 Perşembe
09 Mart 2016 Çarşamba
15 Şubat 2016 Pazartesi
09 Şubat 2016 Salı
02 Şubat 2016 Salı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Güneş Tv Medya
 
 
 
Güneş Tv Yayın Akışı
   
 
Copyright © 2004 - 2018  gunestv.com
Malatya Güneş Medya Grup - Güneş Tv - Gerçek Gazetesi