ANASAYFA KÜNYE REKLAM İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
Üye Girişi Üye Ol Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle  
Haber Ara    
   GÜNDEM  |  SANAT  |  KULİS  |  GÜNCEL  |  GÜNDEM  |  SİYASET  |  ASAYİŞ  |  EKONOMİ  |  SPOR  |  SAĞLIK  |  KÜLTÜR SANAT  |  DÜNYA  |  MAGAZİN  |  TÜRKİYE  |     RESİM GALERİSİ  |    VİDEOLAR  |    KÖŞE YAZILARI
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt

“SEÇİMDEN DERS ÇIKARTACAĞIZ”

25.06.2018 17:52:00   |   522 kişi okudu
Bu haberi paylaş

“SEÇİMDEN DERS ÇIKARTACAĞIZ”

Ak Parti Malatya Milletvekillerinden teşekkür açıklaması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açıklamada bir değerlendirmede bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya’dan kaybedilen bir vekil için ‘Elbette ki biz bu seçimlerden ders çıkaracağız. Biz bu seçimlerin muhasebesini yapacağız’ ifadelerinde bulundu.

 Ak Parti Malatya il teşkilatında partililer ile bir araya gelen Ak Parti Malatya Milletvekilleri ve adaylarından teşekkür açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Ak parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ve partililer katıldı.

KOCA’DAN TEŞKİLATA TEŞEKKÜR

Teşekkür toplantında İlk olarak değerlendirmede bulunan Ak Parti İl Başkanı Ali İhsan Koca; “Heyecanlı günlerimizden birini daha yaşıyoruz. Dün akşam Türkiye'nin bir dönüm noktası dediğimiz bir seçimi geride bıraktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'nin ilk başkanını seçtik. Sevinçliyiz ve mutluyuz. Bu Mutluluğumuz konuşmalarımıza heyecan olarak yansıyor. Başta sandık görevlisinden müşahidine, Mahalle temsilcisinden ilçe yönetim kurulu üyesine, gençlik kollarından, kadın kollarına, üyelerinden başkanlarına bütün yönetime teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde emek veren güvenlik görevlilerimize hepsini ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan bu süreçlerinde bizleri gönülden destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanı yapan bütün Malatyalı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“DEMOKRATİK BİR DEVRİM YAPILDI”

‘Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devrim yapmıştır’ ifadelerinde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık “AK Partimizin 2001 yılından itibaren çıktığı yolda 24 Haziran'da bir kez daha irade Erdem cesaret sahibi liderimiz ile birlikte siz durmak yok yola devam dediniz. Ellerinize Yüreğinize sağlık yaklaşık 1 asırdır devam eden Türkiye Cumhuriyeti, hükümet sisteminin parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükmet sistemine geçişini bir kez daha onayladınız. 16 Nisan 2017 tarihinde değişen hükümet sistemimiz şimdi nasip oldu e İnşallah Vesayet odaklarına son verecek yeni bir hükümet sistemi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde iyi kez Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk devlet başkanı, ilk cumhurbaşkanının Seçen milletimize, Yüzde 54 oy veren Türkiye'ye ve yüzde yetmiş oy veren Malatya’mızı, cumhurbaşkanımızı devlet başkanı Yapan bütün hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devrim yapmıştır. Bu Devrimi'nin lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Devrimimiz de liderimiz de milletimize hizmet edecektir. Biz de onun yol arkadaşı olarak Malatya’mızın ve milletimizin emrinde yola her zaman olduğu gibi devam edeceğiz” Şeklinde konuştu.  

“SEÇİMLER GÜVENLİ VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YAPILDI”

‘Seçimlerimiz güvenli bir ortamda yapılmıştır’ diyen Çalık; “Yenikapı'dan itibaren başlatmış olduğumuz Cumhurbaşkanlığı bitti. Bu farklı süreci Büyük Birlik Partisi değerli başkan ve üyelerine, Milliyetçi Hareket Partisi değerli başkan ve üyelerine, Cumhur ittifakında değerli desteklerini esirgemeyen bütün kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Seçimlerimiz güvenli bir ortamda yapılmıştır. Çok sağlıklı bir şekilde yapılmıştır. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi belki gelişmiş ülkelerde olmadığı kadar erken seçim sonuçları belli olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu başkanlığımızın gayri resmi sonuçlarına göre de Cumhurbaşkanımız yeni devlet başkanımız Türkiye demokratik Devrimi'nin lideri Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bir kez daha hayırlı olsun uğurlu olsun mübarek olsun” dedi.  

“HESAPLARI TUTMADI”

‘Türkiye’de hem içerde hem dışarıda Tayyip Erdoğan kaybetsin diye çok hesaplar yapıldı’ ifadelerine yer veren Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır; “Türkiye’de yeni bir süreç başlıyor, Türkiye’de yeni bir dönemece girdik, yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiş olduk. Bu son bir ayı iyi bir şekilde analiz edebilirsek, iç ve dış baskılara rağmen, bir araya gelemeyen partilerin bir araya geldi. Aslında seçim sonuçlarını da iyi analiz etmek gerekiyor. İki partiden biri kendi aldığı oydan daha düşük oy aldı, biri yine Adaylarında ciddi düşük oy almaları, birilerinin yine farklı partiden birilerini meclise bilinçli olarak sokuldu. Türkiye’de hem içerde hem dışarıda Tayyip Erdoğan kaybetsin diye çok hesaplar yapıldı, çok oyunlar yapıldı. Ama hiçbiri tutmadı. Aslında burada hedef sadece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan değil, sadece AK Parti değildi. Aslında hedefin Türkiye olduğunu, geleceğimiz olduğunu gören bir halk vardı. Cumhurbaşkanımızın yüzde 52,5 ile seçilmesi bütün hesapları alt üst etti. Bu içerde de gizli yapılarda da aşikâr yapılarda da ne kadar ucu uzantısı varsa tamamen mağlup oldu. Kazanan Türkiye oldu, kazanan birliğimiz beraberliğimiz oldu. İnşallah 24 Haziran’ı bir dönüm noktasıyla, Türkiye’nin kalkınmasına, güçlenmesine devam etmiş olacak. Ben bizlere destek sağlayan başta teşkilatlarımız olmak üzere bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizler de onlara layık olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 “OYUMUZU ARTTIRDIK”

Ülke genelinde oy oranlarının arttığını ifade eden Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı,“Allah'a hamdolsun çok büyük bir destek ile 16 Nisan'da 51,4 destekle almışken bu defa oyumuzu da artırarak 52 ve 53 e yakın bir oy il Sayın Cumhurbaşkanımız devlet başkanı oldu. Bunda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vahit ve Sabahattin kardeşime özellikle teşekkür ediyorum. Büyük bir özveri ve gayret ile çalıştılar. Bugüne kadar yapmış olduğumuz bütün seçimler içerisinde birlikte geçirdik ama burada bulunan 6 milletvekili adayı arkadaşımız ile uyum içerisinde sevgi, saygı çerçevesinde hep birlikte gayret içerisinde olduk. Büyükşehir belediye başkanıma Ayrıca teşekkür ediyorum. Sahanın her yerinde oldu. Köy demeden, Mezra demeden ilçelerimizin tamamına hizmet götürdü ve bütün vatandaşlarımızı ziyaret etti” dedi.

“ŞER ODAKLARINA RAĞMEN BAŞKAN YAPTIK”

Ak Parti Milletvekili adaylarından Vahit Atalan ise;  “Ramazan ayı ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde bir süredir sonlandırdık. Türkiye'nin ilk başkanını, tüm şer odaklarının engellemelerine rağmen sizlerin desteğiyle seçmiş olduk. Elhamdülillah Malatya yine Cumhurbaşkanımızın başkomutanımız ve ilk başkanımızın yanında oldu. Allah Malatyalı hemşerilerimizden razı olsun” dedi.

“PARTİMİZİN MALATYA’DAN 6 MİLLETVEKİLİ VAR”

‘4 odamız gazi mecliste, 1 odamız genel merkezde, 1 odanız da Külliyede var’ diyen Ak Parti Milletvekili adaylarından Selahattin Barış Palandöken; “Malatya’ya ilk geldiğimde bana kucak açtınız, aile oldunuz, bana gönül kapılarını açtınız. Ben Malatya’da hiçbir zaman yalnızlık hissetmedim. Malatya’ya geldiğimizde bir söz vermiştik, vekilliği 6’da 6 yapalım diye, evet biz 6’da 6’yı yaptık. 4 odamız gazi mecliste, 1 odamız genel merkezde, 1 odanız da Külliyede var. Yani bu ne demek, Malatya’nın 6 tane odası artık Ankara’da hazır. Her zaman hizmet edeceğimizi söz vermiştik, yine bu sözümüzü yerine getireceğiz. Bu ekip Türkiye’nin en güçlü ekibi demiştik, hala da öyle. Aslında yarış daha yeni başlıyor. Malatya artık uçacak bunun sözünü verdik. Hedefimiz Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin Başkan’ı yapmaktı, her sözümüzü tuttuk, her sözümüzün de arkasındayız” şeklinde konuştu.

 “24 HAZİRAN ÖNEMLİ BİR SEÇİMDİ”

‘Her seçimin kendi içinde önemi var ama 24 Haziran seçimi gerçekten başka bir seçimdi’ diyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci “Öncelikle 24 Haziran seçimlerinin Malatya’mıza, ülkemize ve insanlık âlemine hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Yine bu seçim gerçekten normal bir seçim, sıradan bir seçim değildi. Her seçimin kendi içinde önemi var ama 24 Haziran seçimi gerçekten başka bir seçimdi. İlk defa farklı bir sistemle seçimlere gittik. İttifaklar vardı ve bu ittifakların kendi içerisinde yarışları vardı. Ama ben buradan bütün Malatyalı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’nın adayı Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı, Başkan seçtikleri için bütün Malatyalı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Milletvekili adaylarımıza teşekkür ediyorum. Seçilen adaylarımızı kutluyorum. Biz aynı davanın mensuplarıyız. Yine birlikteliğimiz devam edecek” ifadelerinde bulundu.

“ANADOLU SESSİZ BİR DEVRİM YAPTI”

Bakan Tüfenkci konuşmasının devamında; “Biz özellikle kazananın demokrasi olduğunu, Malatya olduğunu ve kazananın esasında Türkiye olduğuna inanıyoruz. Anadolu sessiz bir devrim yaptı, yeni bir sisteme geçti. Ve yeni sistemde inşallah millete olan taaddüdümüzü iradeyle, erdemle, cesaretle, bilgiyle, deneyimle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Allah’ın izniyle Türkiye’yi şaha kaldıracağız. Malatya’ya yapacağımız projelerimizi takip edeceğiz. Malatya’yı rekabet noktasında 81 il arasında öne çıkarma gayretimiz Allah’ın izniyle devam edecek. Bu seçimler dünya mazlumlarının da bir seçimiydi ve umuduydu. Bu umudu yakan, bu ışığı diri tutan bütün hemşerilerime de ben tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi bize düşen bir an evvel çalışmaya başlamak, bir an evvel hizmet etmek ve bir an evvel Malatya’ya ve Türkiye’ye yapılacak işlere başlamak. Bu noktada da Allah’ın izniyle özellikle Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin gereğini yapacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“MUHASEBESİ YAPILACAK”

Tüfenkci Malatya’da Ak partinin bir vekil kaybetmesine ise“Çok önemli gördüğümüz bir hususta özellikle her seçim kendi içerisinde muhasebesi yapılır. Her seçimde çıkarılacak birçok dersler vardır. Her seçimde seçmenin mesajı vardır. Bu seçimde de biz AK Parti olarak, AK Parti Malatya İl Teşkilatı olarak gereğini, muhasebesini yapmak, bu seçimden ders çıkartmak, bundan sonraki seçimlerde neler yapılabilir diye programlama noktasında da biz elimizden gelen gayreti Allah’ın izniyle göstereceğiz. Bu seçim bitti, bu seçim Gerede kaldı. AK Parti teşkilatlarının her zaman bir özelliği vardır. Bir seçim biter, bir seçim başlar. Ve biz artık bu seçimi geride bırakarak önümüzdeki seçimlere bakacağız. Ben inanıyorum ki, Malatyalı hemşerilerim inanarak, güvenerek, Malatyalı hemşerilerim hizmet siyaseti yapan, hizmetin nereden geldiğini bilerek yine AK Parti teşkilat ve milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla birleşerek yoluna devam edecektir. Elbette ki biz bu seçimlerden ders çıkaracağız. Biz bu seçimlerin muhasebesini yapacağız. Bu seçimlerde evet, doğru biz bir milletvekili kaybettik. Ama bu seçimlerin farklılığını da göz önüne alırsanız bizim başarısız olduğumuz veya Türkiye ortalamasının gerisinde kaldığımız anlamına taşımaz. Ama haklısınız bir milletvekili kaybettik” ifadelerinde bulundu.

 ONAY OZAN

 

Bu haberi paylaş
25 Haziran 2018 Pazartesi   |   522 kişi okudu
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Son Haberler
 
“SOFULAR’DAN HES TEPKİSİ”
“TRAFİK GELECEKTE ÖNEMLİ SORUN”
2019 YATIRIMLARINDA BELİRSİZLİK HÂKİM
SAADET PARTİSİ PÜTÜRGE ADAYINI BELİRLEDİ
“SORUN ANLAŞMALI ÇİFTÇİ MODELİ İLE AŞILABİLİR”
TÜMGİAD, MALATYA’DA YAPILANMASINI TAMAMLADI
ASIM DEMİRKÖK KİTAPLARINI İMZALADI
“YEMEN HALKI ÖLÜYOR”
“HEDEFİMİZDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”
EKİPLER, ŞEHİRDE KUŞ UÇURTMUYOR
ORHAN KARACA YEŞİLYURT İÇİN ADAY
MALATYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU
“Eczacıların Sorunları Büyük”
PTT'nin 178. Kuruluş Yıl Dönümü
“Yerelde İttifak Bitti”
AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET
“Gadir-i Hum” Etkinliği Düzenlenecek
AK Parti’de Büyük Değişim
Esnafa Sabır Çağrısı
Kışlalar Sanayi Sitesi Oluyor!
 
 
Güneş Tv Medya
 
 
 
Güneş Tv Yayın Akışı
   
 
Copyright © 2004 - 2019  gunestv.com
Malatya Güneş Medya Grup - Güneş Tv - Gerçek Gazetesi